Aktualności

Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg drugi w turnieju w Czechach

2 kwietnia 2019 (wtorek)

W Czechach w Hodoninie odbył się turniej Środkowoeuropejska Liga Tenisa Stołowego zawodników na wózkach Middleeurope League 2019 in Wheelchaire Table Tennis.  W zawodach tych uczestniczyło 45 zawodników z Czech, Słowacji, Austrii i Polski.
Nasz kraj i klub IKS Jezioro Tarnobrzeg reprezentowali Maciej Nalepka, Janusz Chamot i Piotr Sokalski. Jak co roku zawodnicy rywalizowali w turnieju drużynowym i indywidualnie. W turnieju indywidualnym świetnie spisał się Maciej Nalepka, który wywalczył drugie miejsce. Zwycięzcą turnieju został Austriak Egon Kramminger, z którym Maciek po zaciętej i wyrównanej walce przegrał 2:3.  Trzecie miejsce zajął Słowak Boris Travnícek.

Już od 6 kwietnia w Wiśle rozpoczyna się rywalizacja o medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych, w których wystąpią cztery drużyny z IKS-u.  W klasie 1-5 wózki dwie ekipy Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka oraz Janusz Chamot i Piotr Sokalski. W klasie 9 para Paweł Mazuryk i Mariusz Matejek i w klasie 10 trzyosobowa drużyna Paweł Włodyka, Antoni Biedziuk, Dawid Sowa.  Piątą drużynę z klasy 11 Jerzy Zajdel i Paweł Demkowicz wycofano z zawodów ze względu na kontuzję Pawła Demkowicza.
W tym samym czasie w Radomiu Janusz Malarz będzie walczył w 8. Grand Prix Polski Weteranów w kategorii 75+.