Aktualności

Zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate kolejny raz stanęli na podium Mistrzostw Polski

29 marca 2018 (czwartek)

24 marca w Rzeszowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski w Kata i Kobudo. Zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate kolejny raz stanęli na podium Mistrzostw Polski. Maciej Grabski został Mistrzem Polski, zdobył złoty medal w kata oraz brązowy w kobudo. Sebastian Uzar wywalczył wicemistrzostwo Polski w kobudo i 4 miejsce w kata. Maciek oraz Sebastian startowali w kategorii junior starszy. Aleksandra Polek oraz Mateusz Turbak po dobrych występach odpadli w eliminacjach (kategoria młodzik). W zawodach wystartowało 250 zawodników z 30 klubów Oyama Polskiej Federacji Karate. Maciej Grabski odebrał również puchar za zajęcia 2 miejsca  w rankingu na Najlepszego juniora w Polsce za 2017 rok.

Mistrzostwa były jednocześnie kwalifikacją do Pucharu Europy, który odbędzie się w listopadzie bieżącego roku w Radomiu. Czterech pierwszych zawodników w danej kategorii wiekowej uzyskało prawo startu na ME.

Wyjazd na zawody współfinansowany był m.in. przez Gminę Tarnobrzeg.