„Matematyczne Duety” dla gimnazjalistów w „Budowlance”

W piątek w „Tarnobrzeskiej Budowlance” odbyła się I edycja powiatowego konkursu matematycznego „Matematyczne Duety” pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Wzięło w nim udział 36 uczniów z 10 gimnazjów powiatu tarnobrzeskiego. Organizatorzy postarali się, aby konkurs ten nie był sprawdzianem lecz dobrą, nie nużącą nikogo zabawą.

Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi, otwartymi oraz łamigłówkami logicznymi. Wszystkie te zadania wymagały ugruntowanej wiedzy matematycznej, spostrzegawczości, logicznego myślenia oraz pracy w parach, która eliminuje wśród uczniów poczucie osamotnienia, strachu czy też obawy przed porażką, bo przecież „Co dwie głowy, to nie jedna”.

Po wyrównanej rywalizacji I miejsce zdobyli Jakub Banaś i Wiktor Solarczyk z Gimnazjum w Gorzycach. Miejsce II zajęli Eryk Palasek i Tomasz Strojniak z Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu. Na miejscu III uplasowało się Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu, reprezentowane przez Kacpra Tatara i Eryka Zycha.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz dyrektora ZSP nr 3 „Budowlanka” w Tarnobrzegu.