Młodzież z Gimnazjum nr 1 w Piwnicznej!

Uczniowie naszego gimnazjum spędzili poprzedni tydzień na białej szkole w Piwnicznej. Gimnazjaliści uczyli się jeździć na nartach i snowboardzie bądź doskonalili swe umiejętności w tych dyscyplinach pod okiem swoich opiekunów – Mirosławy Makarewicz, Katarzyny Grębowiec i Anny Kwiecień. To już kolejny wyjazd uczniów „Jedynki” w to urokliwe miejsce.

Jak co roku nie brakowało rozrywek i dobrej zabawy. Już pierwszego dnia po miłym przyjęciu przez pracowników ośrodka i pysznym obiedzie adepci zimowych sportów wyjechali na stok. Wielu z nich przez pierwsze dwa dni chciało spróbować swoich sił na snowboardzie. Po powrocie ze stoku do ośrodka był czas na oglądanie ciekawych i pouczających filmów o jeździe na nartach i snowboardzie. Trzeba było zapoznać się z dekalogiem narciarza.

Przez kolejne dni aura dopisywała uczestnikom, więc mogli nacieszyć się jazdą na stoku. Były też wycieczki krajoznawcze - zwiedzanie Piwnicznej - Zdroju. Nie obyło się bez akrobacji na oblodzonym szlaku – Kiciarzu.

Uczniowie nie mieli czasu na nudę, nie zabrakło ciekawychatrakcji, takich jak wyjazd na łyżwy do Muszyny, oglądanie meczu curlingu i wizyta w Muzeum Misji Afrykańskich. W Pijalni Wód w Krynicy - Zdrój spotkali najmłodszego żołnierza AK „Jureczka”.

W piątek na stoku odbyły się zawody w zjeździe na nartach lub snowboardzie. Zwycięzców ogłoszono wieczorem na uroczystym pożegnaniu. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Dobroń z klasy 3f, w kategorii dziewcząt Paulina Buś z klasy 3a. W kategorii snowboardzistów wygrał Michał Watras z klasy 3d.

Sobota to ostatni dzień białej szkoły. Żal było wyjeżdżać, ale cóż, obowiązki szkolne czekały. Uczestnicy cali i zdrowi dotarli do Tarnobrzega. Pozostały im miłe wspomnienia i oczekiwanie na następny wyjazd.