Nasi na Międzynarodowym Turnieju Karate "Carpathia Cup"

Międzynarodowy Turniej Karate Carpathia – 11.02.2017 Rzeszów

W zawodach na sześciu polach walki hali na Podpromiu w Rzeszowie wystartowało 517 zawodników. Startowali zawodnicy z Austrii, Belgi, Czech, Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Węgier, Pakistanu, Szwecji, Słowacji i Polski.

Tarnobrzeg reprezentowali Kacper Jarecki, Antek Łukawski, Emilia Motyka, Bartek Korczak i Marysia Taras. Opiekunem i sekundantem naszych zawodników była sensei Ewelina Motyka a sędzią głównym III maty był shihan Ryszard Kiper.

Karatecy Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate zaprezentowali się znakomicie w konfrontacji z zagranicznymi zawodnikami i żaden nie przegrał pierwszej walki.

Kacper Jarecki – w pierwszej walce pokonał zawodnika z Radomia, w drugiej wygrał z zawodnikiem z Białorusi a w trzeciej przegrał z Węgrem. Antek Łukawski pierwszą wygrał z zawodnikiem Białorusi drugą przegrał z Litwinem.

Emilka Motyka III miejsce - w pierwszej walce pokonała polkę z Nowego Sącza, następnie pokonała zawodniczkę Czech a w półfinale przegrała ze zwyciężczynią tej kategorii zawodniczką z Litwy. Bartek Korczak III miejsce - w pierwszej walce pokonał zawodnika z Ukrainy, w drugiej pokonał polaka z Jasła w trzeciej przegrał z cięższym od siebie o 23 kg Litwinem. Marysia Taras I miejsce - była klasa dla siebie - w pierwszej walce pokonała Litwinkę w drugiej Rosjankę w trzeciej Polkę z Końskich i w finale Litwinkę. Większość startów TKKK jest finansowana przez Urząd Miasta Tarnobrzega.