Tenisiści IKS Jezioro reprezentowali Polskę

W dniach 17 – 19 lutego, w ramach 1. rundy Środkowoeuropejskiej Ligi 2017,  w czeskim Hodoninie odbył się silnie obsadzony międzynarodowy turniej tenisa stołowego zawodników na wózkach. W zawodach tych uczestniczyli zawodnicy ze Słowacji, Serbii, Austrii, Litwy, Białorusi, Polski i oczywiście gospodarze z Czech.

W barwach polskiej drużyny wystąpiło trzech zawodników klubu IKS JEZIORO Tarnobrzeg: Maciej Nalepka, Janusz Chamot i Piotr Sokalski.

Zawodnicy rywalizowali w turnieju indywidualnym i drużynowym, bez podziału na klasy startowe. Drużynowo zwyciężył polski zespół. Maciej Nalepka, grający w parze z Rafałem Lisem pokonał w finale parę żeńską z Serbii. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ze Słowacji. Pozostałe dwie polskie drużyny Chamot/Sokalski i Staszak/Szafraniec uplasowały się po za pierwsza dziesiątką.

W turnieju indywidualnym wśród polskich reprezentantów bardzo dobrze zaprezentował się  Maciej Nalepka. Wygrał swoją grupę eliminacyjną awansując do kolejnej fazy turnieju, w której wygrał ze Słowakiem Borisem Travníckiem (3:0), by następnie ulec 1:3 z Czechem Jirim Suchankiem. Ostatecznie Maciej Nalepka zajął ósme miejsce.

Pozostali zawodnicy z Polski Janusz Chamot i Piotr Sokalski walczyli dzielnie w pierwszym tegorocznym turnieju i zajęli dalsze miejsca w ogólnej klasyfikacji.

Od 27 lutego do 4 marca w Lignano we Włoszech rozpoczyna się Pro-Tour Lignano Master & Junior Open 2017 czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch, w których w reprezentacji Polski wystąpią Maciej Nalepka i Rafał Lis. Pozostali zawodnicy z IKS-u będą przygotowywali się doI Turnieju Grand Prix Polski w tenisie stołowym, które odbędzie się 7-9 kwietnia w Gdańsku.

TURNIEJ DRUŻYNOWY:
1. Maciej Nalepka/Rafał Lis Polska 1
2. Borislava Peric-Rankovic/Nada Matic Serbia 2
3. Andrej Meszaros/Boris Travnícek Słowacja 1
4. Milan Zelen/Budimir Malesic Serbia 1
5. Starl/Egon Kramminger Austria 1
6. Petr Svatos/Jaroslav Hadrava Czechy 2
7. Jiri Suchanek/Martin Zvolanek Czechy 1

TURNIEJ INDYWIDUALNY:
1. Egon Kramminger Austria
2. Jiri Suchanek Czechy
3. Jiri Zak Czechy
4. Jan Riapos Słowacja
5. Borislava Peric-Rankovic Serbia
6. Petr Svatos Czechy
7. Rafał Lis Polska
8. Maciej Nalepka Polska
9. Boris Travnícek Słowacja
10. Andrej Meszaros Słowacja