Uczniowie "Rolnika" w konkursie o ubezpieczeniach społecznych

Uczniowie z klasy III technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Arkadiusz Burlikowski, Martyna Koszycka i Katarzyna Bitner zakwalifikowali się do II etapu konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” i będą reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim tego konkursu, który odbędzie się w auli Politechniki Rzeszowskiej 14 marca 2017r. W rywalizacji tej będą uczestniczyć uczniowie z 22 szkół z terenu Podkarpacia. Opiekunem merytorycznym uczniów jest nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Bogusława Serwan-Partyńska.

Konkurs ten był podsumowaniem realizowanego w szkole ogólnopolskiego projektu edukacyjnego prowadzonego przez Zakład Ubezpieczeń "Lekcje z ZUS". Projekt ten jest bardzo ciekawy i skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, stojących u progu decyzji co dalej robić w życiu. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych w podejmowaniu tak ważnej decyzji jest nieodzowna. Należy znać swoje prawa i obowiązki wchodząc na rynek pracy, zakładając własną firmę, czy podejmując choćby niewielką aktywność zawodową podczas nauki w szkole wyższej. Tematyka czterech lekcji pozwalała w pełni zrozumieć logikę działania systemu ubezpieczeń społecznych, w tym systemu emerytalnego oraz poznać zasady prowadzenia własnego biznesu w aspekcie tychże ubezpieczeń.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy: szkolny, w którym rywalizują miedzy sobą uczniowie oraz wojewódzki i centralny, w których odbywa się rywalizacja drużynowa. Członkowie trzech najlepszych drużyn w kraju otrzymają cenne nagrody rzeczowe. Nagrodzone zostaną również szkoły, które ci uczniowie będą reprezentować. Tak więc warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, tak dla samej bardzo istotnej wiedzy, jak i możliwości wygrania nagród.

Trzymamy kciuki z dobry wynik uczniów „Rolnika”.