Znamy najpopularniejszych sportowców portalu "rta24.eu"

W sobotę 11 lutego poznaliśmy najpopularniejszych sportowców i trenerów internetowego portalu informacyjnego „rta24.eu”. Organizowanemu konkursowi patronował prezydent miasta Grzegorz Kiełb. Laureaci otrzymali stosowne statuetki podczas uroczystej gali, która odbyła się w Dworze Galicja w Rzeczycy Długiej. Nagrody wręczane były przez przedstawicieli samorządów, a w imieniu prezydenta miasta gratulacje składał Janusz Chabel. Gościem specjalnym gali była Anita Włodarczyk, aktualna mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem.

Najpopularniejszym sportowcem 2016 roku został Marcin Stępień, zawodnik drużyny Transdźwig ze Stalów. Piłkarz, wychowanek Siarki Tarnobrzeg, uzyskał w głosowaniu 1720 głosów. Dodać należy, że sportowo związany jest także z klubem OKS Mokrzyszów. Drugim najpopularniejszym zawodnikiem został Zenon Dziadura, wieloletni lekkoatleta klubu Witar Tarnobrzeg. Na swoim koncie zaliczonych ma ponad 100 maratonów. Biegał w wielu wielkich imprezach, w tym w Nowym Jorku, Paryżu czy Wiedniu. Głos na niego oddało 1298 czytelników. Trzecie miejsce przypadło kolejnemu piłkarzowi. Daniel Koczon w głosowaniu otrzymał 930 głosów. Na co dzień zajmuje się zdobywaniem goli dla II ligowej Siarki Tarnobrzeg, gdzie oczywiście gra na pozycji napastnika.

W konkursie na najpopularniejszy talent sportowy pierwsze miejsce zdobyła Emilia Dąbek. Jest młodą lekkoatletką związaną z klubem Witar Tarnobrzeg. Podczas Mistrzostw Polski Młodzików zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m, pobijając swój rekord życiowy z czasem 12,24 s. Drugie miejsce, zajął Szymon Skulski, utalentowany pływak klubu Delfin Tarnobrzeg. W 2016 roku na dystansie 50 m stylem motylkowym zdobył złoty medal podczas finału ogólnopolskich zawodów pływackich „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA”. Trzecie miejsce zdobyła Kinga Tomczyk, siatkarka związana z tarnobrzeskim MOSiR.

Najpopularniejszym trenerem okrzyknięta została Angelika Michalik z UKS Delfin Tarnobrzeg. Jej podopieczni wielokrotnie zdobywali uznanie na zawodach pływackich w regionie, kraju, a także na arenie międzynarodowej. Drugie miejsce zajął Michał Złotek, trener Mokrzyszowa Tarnobrzeg, a trzecie zajął Włodzimierz Gąsior, trener pierwszego zespołu Siarki Tarnobrzeg.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fot: Bogdan Myśliwiec